Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BALIK PAZARI ESNAFININ SORUNLARI ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ: FETHİYE ÖRNEĞİ
Hem bölge halkına hem yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Fethiye Balık Pazarı Fethiye’nin turizme dayalı hizmet üreten işletmelerinin bulunduğu vazgeçilmez gastronomi destinasyonlarından biridir. Bu çalışma ile Fethiye Balık Pazarı esnafının karşılaştığı bölgesel problemlerin tespit edilmesi, esnafın bu konu ile ilgili düşüncelerinin alınması ve değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Çalışmada 34 esnafın tümünden yüz yüze anket tekniği ile ön değerlendirmeler sonucu tespit edilen 23 bölgesel problemi değerlendirmeleri ve kendi görüşlerini belirtmeleri istenmiştir. Anketin güvenilirlik testi Cronbach’s Alpha değeri 0,813 bulunmuş ve veriler normal dağılmadığı için non-parametrik yöntemlerden yararlanılmıştır. Çalışmanın sonuç bölümünde ise balık pazarı esnafının önerilerine yer verilmiştir. Çalışma hem yerel esnafın sorunlarının analiz edilerek bölge koşullarının iyileştirilmesi hem de literatüre katkı açısından önemlidir.

Keywords
Fethiye, Balık Pazarı, Esnafın Problemleri, Gastronomi Destinasyonu

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri