Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN DÜNYA FUARLARINDAKİ GÜZEL SANATLAR TEMSİLLERİ
Türk sanatının uluslararası sanat organizasyonlarında kendini göstermeye başlaması ilk olarak 19. yüzyılın ikinci yarısında düzenlenmeye başlayan dünya fuarlarıyla gerçekleşmiştir. Endüstri ve ticari amaçlı kurgulanan bu fuarlarda güzel sanatlara ayrı bölümler ayrılmaya başlamasıyla dünya fuarları, ülkelerin ve sanatçıların sanat üretimi açısından kendilerini gösterdikleri ortamlar olarak önem kazanırlar. Osmanlı İmparatorluğu başlangıcından itibaren büyük dünya fuarlarında yer almış, güzel sanat sergilerine özellikle resim sanatına ait örnekleriyle katılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun güzel sanatlar alanındaki ilk uluslararası sanat temsilleri olarak kabul edilebileceğimiz sergilerde Osmanlı, kendine has üslubuyla diğer ülkelerden ilgi görmüş, Batı ölçütlerinde gerçekleştirdiği ilk resim örneklerini dünya fuarlarının sanat sergilerinde gösterme imkanı bulmuştur.

Keywords
Dünya Fuarları, Evrensel Sergiler, Güzel Sanatlar, Sanat Sergileri, Türk Resim Sanatı

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri