Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TURİZM POTANSİYELİNİN SWOT ANALİZİ KULLANILARAK DEĞERLENDİRİLMESİ: TUNCELİ İLİNDE BİR ARAŞTIRMA
Turizm, giderek artan seyahat gereksinimleri ile beraber, hem ülkemizde hem de dünyada en yüksek gelir sağlayan hizmet sektörü durumuna gelmiştir. Bu durum, özellikle ekonomik kalkınmada geri kalmış ancak turistik kaynakları bakımından önemli bir değer ifade eden bölgelerin turizm ile canlandırılması umudunu ortaya çıkarmıştır. Tunceli ili de özellikle keşfedilmeyi bekleyen, özgün ve muhteşem doğası ve onu destekleyen bir çok kültürel varlığı ile turistik bir destinasyon olma niteliği taşımaktadır. Bu çalışmada, şehrin bir destinasyon olarak rekabet gücünü ve turist çekebilme potansiyelini belirlemek maksadıyla bir SWOT analizi yapılmıştır. Araştırmada konunun paydaşları ve uzmanları olarak; bürokratlar, sivil toplum kuruluşları üyeleri, turizm işletme yöneticileri ve akademisyenlere, yarı yapılandırılmış mülakat tekniği ile açık uçlu sorular yöneltilerek verilere ulaşılmıştır. Bulguların değerlendirilmesi ile elde edilen sonuçlar neticesinde, turizm paydaşları ve araştırmacılarına yönelik olarak bir takım öneriler sunulmuştur.

Keywords
Anahtar Kelimeler: Destinasyon, Rekabetçilik, Destinasyon Rekabetçiliği, SWOT Analizi

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri