Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DÜNYADA POLİTİKA EĞİTİMİ VE GELİŞİMİ
Bir sosyal bilim olarak karşılatırmalı politika bilime bugünkü haline 19. yüzyılın ikinci yarısında kavuştu. O zamanlarda kendisini kökleri 2500 yıl önceye Aristo ve Platon'a dayanan politika felsefesinden soyutlayan politika bilimi kendi yolunu oluşturdu. "Politika bilimi" terimi her zaman politik felsefeden ayrı tutulamıyordu, ve modern disiplin de felsefe etiği, politik ekonomi, politik teoloji, tarih ve diğer alanlar da ideal devletin ne olması gerektiği, karakteri ve fonksiyonlarıyla ilgili normatif kararlar ortaya çıktı. Makalemizde, politika bilimi eğitiminin antik Yunan köklerine baktık ve kronolojik olarak günümüze kadar geldik. Eski Yunan filozofların, Orta Çağ'ın Aquinas'lı Aziz Thomas'ının, modern ve post-modern zamanların incelemelerini gerçekleştirdik.

Keywords
siyaset, siyaset bilimi, politika, politika bilimi, eğitim, siyaset eğitimi, politika eğitimi, davranışsal devrim, siyasal gelişim

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri