Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRKİYE'NİN SIĞINMACI POLİTİKALARINA YÖNELİK BİR ALAN ARAŞTIRMASI: HATAY ÖRNEĞİ*
Ortadoğu’da “Arap Baharı” denilen süreç, bu coğrafyada yer alan ülkeleri her yönden olumsuz bir şekilde etkilemiştir. Özellikle 2011 yılı başlarında Suriye’de rejim güçleri ile muhalifler arasında meydana gelen çatışmalar nedeniyle milyonlarca insan doğup büyüdüğü toprakları terk etmiş ve bunun sonucunda öncelikle komşu ülkelere ve sonrasında Avrupa ülkelerine göç süreci başlamıştır. Başta Türkiye olmak üzere Suriye’ye komşu olan ülkeler bu süreçten ciddi şekilde etkilenmişlerdir. Resmi olmayan rakamlara göre dört milyondan fazla Suriye vatandaşının göç ettiği Türkiye’de güvenlik, ekonomi ve sağlık sorunları başta olmak üzere, birçok konuda problemler ortaya çıkmıştır. Çalışmamızda, beş yüz bin kişi olduğu tahmin edilen Suriyeli sığınmacıların yaşadığı Hatay ilinde Türkiye’nin sığınmacılara uyguladığı politikalar anket yöntemiyle değerlendirilmiştir.

Keywords
Göç, Sığınmacı, Hatay, Politika

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri