Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KONYA MUTFAK KÜLTÜRÜ ÜZERİNE NİTEL BİR ARAŞTIRMA
Konya tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Birçok farklı kültürlerin yaşaması zengin bir mutfak kültürünün oluşmasını sağlamıştır. Toplum tarafından kutlanan özel günlerde yapılan yemekler her zaman Konya mutfak kültüründe önemli yer tutmuştur. Bu araştırma ile Konya’da yaşayan belirli bir yaşın üzerindeki insanlarla yüz yüze görüşülerek, mutfak kültürü hakkında bilgi toplanılması ve kayıt altına alınması amaçlanmıştır. Çalışma sonucunda çalışmaya katılanların aile olabilmek ve sosyalleşebilmek açısından mutfak kültürüne çok önem verdiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca katılımcıların önemli bir kısmı özel günlerde yapılan âdetlerin günümüzde yaşatılamadığını ve değişmeye başladığını bildirmiştir. Geçmişte yapılan yemeklerin günümüzde değişim gösterdiği de katılımcılar tarafından bildirilmiştir.

Keywords
Konya, mutfak kültürü, yiyecek, içecek

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri