Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


GIDA ÜRÜNLERİ TÜKETİM ALIŞKANLIKLARININ ARAŞTIRILMASI: ŞANLIURFA’DA BİR ÇALIŞMA
İnsanların yaşam faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gıda tüketimi büyük bir öneme sahiptir. Şanlıurfa merkezde (kafe, restoran, balıklı göl çevresi) yapılan tüketicilerin gıdaya yönelik tercih ve eğilimleri doğrultusunda tüketicilerin “Gıda Bilinci ve Tüketim Alışkanlıkları” tutumları araştırılmıştır. Anket uygulamasında seçilen 100 kişinin verdikleri cevaplara göre tüketiciler en az fast food tercih ederken en çok hijyene önem vermektedir. Bu unsurlara demografik özelliklerin etkisi araştırıldığında yaş, öğrenim durumu, medeni hal, çocuk sayısı ve mesleğin fast food kullanımına aylık süt tüketimi ve et ürünü tercihinin hijyenik unsurları önemsemede 0.05 anlamlılık düzeyinde etkili olduğu görülmektedir.

Keywords
Şanlıurfa, gıda bilinci, demografik özellikler

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri