Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


RUS POETESS ZINAIDA GIPPIUS'UN ŞIIRSEL ÇALIŞMALARININ TARIHSEL VE KÜLTÜREL BAĞLAMDA ÇÖZÜMLENMESI
Yazımda, büyük Rus şairi ZinaidaGippius'un şiirsel çalışmasını tarihsel ve kültürel bağlamda inceliyorum. “Kendisi için” ve “başkaları için” Z. Gippius… Onun bifürkasyonunun doğası nedir? Sadece ironi, kahkaha, kimi zaman duygu ve entrikalar onun güvenlik aracı ve sığınağı oldu. Tüm manevi dürtülerinin arkasında yatan, yaratıcı ve hatta her gün edindiği kazanımlar ve hayal kırıklıkları onun özgürlüğünü kazanma arzusunu desteklemiş ola bilir mi? Bence derin kişilik, insanların gözlerinden umursamazlık maskesi altında saklanıyor, ruhunun gizli girintilerini bu şekilde kurtarmaya çalışıyor. Melankoli, çaresizlik, insanlarla ayrışma bilinci ona, devrim sonrası Rusya’nın karmaşık ilişkileri tarafından ona dikte edilen zor konulardır. Egocentrism, inanç ihtiyacı, ibadet duygusu, Tanrı, ama aynı zamanda günahkarlar ZinaidaGippius'un dünya görüşünün kutuplarıdır.

Keywords
Zinaida Gippius, egocentrism, duygu, özgürlük, dünya görüşü.

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri