Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YEŞİL PAZARLAMADA YENİ NESİL YEŞİL RESTORANLAR ÜZERİNE KURAMSAL BİR ARAŞTIRMA
Günümüz tüketicileri iklim değişikliklerine daha duyarlı ve bilinçli yaklaşım göstererek pazarlamada farklı bir farkındalık alanı yaratmışlardır. Türkiye’de bazı restoranlar yeşil tüketim algısı ile hizmet vermeye çalışmaktadır. Tüketim beklentileri yeşil algısını uzun vadede pek çok ölçütler ile geliştirerek, restoranların yeşil tutumlarını iyileştirecektir. Bu çalışmanın içeriğinde yeşil tüketicinin kim olduğu, yeşil pazarlama karması; ürün, fiyat, dağıtım ve tutundurma faaliyetleri yeşil restoran kavramına entegre edilmiştir. İşletmeler tüketim anlayışında üretim faktörleri kısıtlı olmasına rağmen tüketici beklentilerini karşılamak durumundadırlar. Yeşil tüketicilerin varlığı ile doğal kaynaklardan, atıklardan ve maliyetlerden tasarruf sağlanacaktır. Böylece restoranlar da topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmiş olacaklardır. Yeşil restoran birliklerinin çevreci restoran olmak için belirli ölçütleri gözden geçirilerek, çalışmada kuramsal yöntem izlenmiştir. Yeşil restoranlar yeşil tüketim beklentisi ile pazarlama alanında farklı bir tüketim tarzı yaratmaktadır. Ülkemizde yeşil tüketim bilinci kamu spotları, yeni kanuni düzenlemeler ile arttırılmalıdır. Yapılan tüketim için müşteride seçkin algısı yaratılarak yeşil restoranların vizyonu ‘’gelecek nesiller için daha çok yeşil tüketim’’ olmalıdır. Yeşil amblemler ile restoranlar tanımlanarak çalışanlarda da bu bilinç içselleştirilmelidir.

Keywords
yeşil pazarlama, yeşil tüketici, yeşil restoran

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Nisan ayında yayımlanacak 36. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews

  OCAK 2018

  Dergimizin yayın periyodu değişmiştir bundan sonraki süreçte aylık olarak yayın hayatına devam edecektir.   Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri