Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRKİYE’DE KARBON PİYASALARININ GELİŞİMİ VE ORMANCILIĞA ETKİSİ
İklim değişikliği, 21. Yüzyılın en büyük zorluklarından ve sorunlarından birini oluşturmaktadır. İklim değişikliğinin çok ciddi sosyo-ekonomik sonuçlara yol açabilecek bir sorun olarak nitelendirilmesinden dolayı, özellikle son yıllarda uluslararası gündemin üst sıralarında yerini almaya başlamıştır. Atmosferde karbondioksit oranını azaltmak küresel iklim değişikliği ile ilgili mücadelede yapılması gereken önemli çalışmalardan birini oluşturmaktadır. Ormanlar ise bu karbon depolama işlevi açısından karasal ekosistemde organik karbonun yaklaşık %78’ini tutması açısından çok önemli bir karbon depolama işlevi görmektedir. Kyoto Protokolü ile ortaya çıkmış olan karbon piyasaları sanayi sektöründe meydana getirmiş olduğu kısıtlamalar ve karbon finansmanı gelişimi sağlayacak bir takım altyapılara zemin hazırlamıştır. Türkiye’de sera gazı ile mücadelede iklim değişim politikaları henüz tam anlamıyla belirlenmemiş olsa da çalışmamızda Türkiye’de karbon piyasalarının gelişim sürecinden ve bunun ormancılığa ne tür etki ettiğinden bahsedilecektir.

Keywords
İklim Değişikliği, Sera Gazı, Kyoto Protokolü, Karbon Piyasası

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri