Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


FİCHTE’NİN WİSSENSCHAFTSLEHRE FELSEFESİNİN MODERN TOPLUM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
Toplum felsefesi insanların toplumsal ve medeni birçok tesislerden nasıl etkilendiği üzerine eğilirken, siyaset felsefesi ideal bir topluma yönelik bir ilgiyi kapsar. Bu araştırma, Fichte’nin çeşitli konuları ele alan ve bilgi düşünüşünü, etiği, (doğru) yaşam biçimini ve inanç felsefesini içeren, kompleks ve mistik bir yapı başta olmak üzere birçok teorinin yorumlanmasında faydalanılan siyaset felsefesini ayrıntılı olarak incelemektedir. En önemlisi de bu araştırma, Fichte’nin siyasi düşüncelerinin gittikçe çeşitlenen çağdaş toplumlar üzerindeki etkilerini ortaya koymak amacıyla, bilim kavrayışından toplumculuğa yönelmektedir.

Keywords
Siyasi düşünce, Kant felsefesi, etik, özgürlük, Wissenschaftslehre (Bilim Öğretisi), modern toplum, din, aydınlanma.

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri