Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


FANTASIA PARA UN GENTILHOMBRE (BİR CENTİLMEN İÇİN FANTEZİ) İSİMLİ ESERİN İCRA ÖZELLİKLERİ KAPSAMINDA İNCELENMESİ
Joaquin Rodrigo’nun (1902-1999) eserleri biçimsel olarak ayrılmaksızın klasik gitar repertuvarı içerisinde son derece değerli bir yere sahiptir. Bestecinin müzikal yapıtları özellikle gitaristler tarafından sıklıkla seslendirilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Ek olarak, bestecinin birçok çalışması önde gelen klasik gitar yarışmalarının programlarında zorunlu eser olarak yer kullanılmaktadır. Rodrigo’nun klasik gitar yapıtlarının önemli bir kısmı da tek ve daha fazla gitar için yazmış olduğu konçertolarıdır. Bu çalışmada, Joaquin Rodrigo’nun Fantasia Para un Gentilhombre (Bir Centilmen için Fantazi) adlı klasik gitar konçertosunun icra özellikleri ortaya koyulmuştur. Rodrigo’nun ve Gaspar Sanz’ın(1640-1710) yaşam öyküleri özetlenmiştir. Eserin çıkış noktası olan Sanz’ın altı parçasına yer verilmiş ve konçerto karşılaştırmalı olarak nota örnekleri üzerinden incelenmiştir. Bu bulgular sonucunda eserin icra özellikleri tartışılmış ve önermelere yer verilmiştir.

Keywords
Joaquin Rodrigo, Fantasia Para un Gentilhombre, Klasik Gitar, Konçerto

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri