Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KÜLTÜR ŞEHRİ İSTANBUL ETKİNLİKLERİ: SURİYELİ ÇOCUKLARLA DİL VE KÜLTÜR DERSLERİ MODEL OLUŞUMUNA DOĞRU
Bu çalışmada Suriyeli çocuklara yabancı dil olarak Türkçeyi öğretirken kültür şehri İstanbul’un bazı özellikleri tanıtılmaya çalışılmıştır. Araştırmacılar tarafından bir merkezde gönüllü olarak yürütülen derslerin planları öğrencilerin dil ve kültür bilgilerine göre özgün olarak ve dört dil becerisini kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Kültür Şehri İstanbul kültür ve dil dersleri modelinde farklı konu başlıkları ile hazırlanmış toplam yedi ders planı bulunmaktadır. Modelin sınıf içi uygulamasına başlamadan araştırmacılar tarafından hazırlanan bir anket yardımı ile öğrencilerin demografik özellikleri, dil seviyeleri ve İstanbul ile ilgili bilgilerinin öğrenilmiştir.Makalede elde edilen veriler ve modeldeki bir örnek paylaşılmaktadır.

Keywords
Yabancı Dil Olarak Türkçe, Kültür, İstanbul

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri