Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YEREL YÖNETİMLERDE YÖNETİŞİM SORUNLARI – ARDAHAN KENT KONSEYİ ÖRNEĞİ
Günümüzün demokratik rejimleri, seçimler aracılığıyla temsilcilerin belirlenmesinden ibaret görülen yönetim yaklaşımından, halkın, seçimler dışında da yönetime, karar mekanizmalarına ve uygulamalara etkin katılımını öngören yönetişim anlayışına geçme, bu anlayışı kitleselleştirme çabasındadır. Halkın karar mekanizmalarına etkin katılımının yolunu açmak, bu konuda halkı yönlendirecek adımlar atmak, bu yönde teşvik mekanizmalarını hayata geçirmek çabasının bir ürünü, kent konseyi uygulamasıdır. Kent konseyleri, yönetişim yaklaşımı doğrultusunda, sivil toplumun kendi sorunlarını saptamasını ve taleplerini dile getirmesini amaçlamaktadır. Bu çalışma, kent konseyi uygulamasının, söz konusu amaçları gerçekleştirmede karşılaştığı engelleri ve sorunları, Ardahan Kent Konseyi örneğinden yola çıkarak tespit etme çabasındadır. Çalışma, Ardahan Kent Konseyi başkanı, eski başkanı ve üyeleri ile derinlemesine mülakat yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.

Keywords
Yönetişim, kent konseyi, Ardahan Kent Konseyi

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri