Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


SANATSAL CAM TASARIMI İÇİN CAM İLE BAZI METALLERİN BİRLİKTE KULLANIMI
Sanatçının elinde biçimlenmiş bir malzeme olarak cam, çeşitli teknikler kullanılarak ortaya konulmuş bir üründür. Bu çalışmada, cam sanatçıları için yaratıcı yöntemler geliştirmek amacıyla çeşitli metallerin yüksek sıcaklıkta cam ile birleşme olanakları araştırılmıştır. Yöntem olarak açık kalıp tekniği ve füzyon tekniği kullanılmıştır. Cam olarak, Şişecam üretimi pencere camı, Schott Artisan serisi şeffaf cam ve stüdyo camı; metal olarak ise demir dışı metallerden alüminyum, kurşun, kalay, bakır, pirinç ve krom-nikel kullanılmıştır. Malzemelerin yüksek sıcaklıklarda aynı yapıda birleştirilmeleri hedeflendiğinden birbirleriyle uyumlarını değerlendirebilmek için fiziksel özellikleri araştırılmış ve ısıl genleşme özellikleri üzerinde durulmuştur. Yapılan deneylerde kullanılan metallerin cam tasarımlarına kavramsal ve dekoratif öğe olarak katkı yapacak türde olmasına özen gösterilmiştir. Cam ile metalin birlikte pişirimleri yapılmış ve sonuçlar camda duruluk, renk, doku ve malzemelerin birbiriyle uyumu açısından değerlendirilmiştir.

Keywords
Cam, metal, fırın rejimi, füzyon

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri