Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARIYLA TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİ
Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun kurulmasından itibaren birçok ülkenin üye olmak istediği bir oluşum oldu. Üye ülkelerin ulaştığı sosyoekonomik koşullar ve politik güç, Türkiye'nin de üye bir ülke haline gelmenin kendisine sağlayacağı büyük avantajları görmesini sağlamıştı. Türkiye, üyelik başvurusunda bulunmak istiyordu. Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) ilişkileri, üyelik süreci tarihi, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında olan anlaşmalar, gelinen noktalar, gelişmeler ve değişiklikler uzun yıllardır devam etmektedir. 50 yılı aşkın bir sürenin geçmesine rağmen Türkiye halen Avrupa Birliğine tam üye olamamıştır. Üyelik aşamaları ve AB'nin talep ettikleri çok önemli değişimleri getirmekle beraber zorlu bir süreç olarak değerlendiriliyordu. Bu çalışmada Türkiye'nin AB ile olan ilişkilerinin başlangıcı, üyelik süreci, Türkiye'nin üye olamamasının sebepleri ve bunlara çözüm önerileri tartışılacaktır.

Keywords
Avrupa Birliği, Türkiye, Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri, Siyaset, Uluslararası İlişkiler

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri