Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DANIŞMANLIK TEDBİRİNİN ADLİ BİLİMLERLE İLİŞKİSİ
Danışmanlık tedbiri bireysel ve çevresel faktörlere maruz kalmış, risk altında olan çocuklara uygulanmakta olan koruyucu ve destekleyici tedbirler arasında yer almaktadır. Danışmanlık tedbirinin asıl amacı, delillere dayanarak adli bir vakanın mağduruna, maktulüne ya da şüpheliye ulaşmanın yanında psikolojik ve sosyal yönü olan suç oranındaki azalmalara yönelmektir. Tam da bu bağlamda, adli bilimler ile danışmanlık tedbirinin yolunun kesiştiği; suça sürüklenen çocukların neden suça sürüklendiği, tekrar suça sürüklenmesini engellemek için neler yapılması gerektiği, yanlış ebeveyn tutumlarının nasıl düzeltileceği, toplumda kendine yer edinen, sağlıklı, çevresi tarafından kabul görmüş, kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirmek amacı ile hizmet etmektedir. Bu araştırmada suça sürüklenen çocuk, mağdur çocuk, korunma ihtiyacı olan çocuk, tanık sıfatıyla dinlenen mağdur çocuk, tanık çocuk kavramlarının neler olduğu bu çocuklara uygulanan danışmanlık tedbirinin ne kadar işe yaradığı adli bilimlere etkilerinden nasıl fayda sağlanabileceği amacıyla araştırmalar yapılmıştır.

Keywords
Danışmanlık Tedbiri, Adli Bilimler, Suça Sürüklenen Çocuk, Mağdur Çocuk, Suç İşleme Nedenleri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri