Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRK MİTOLOJİSİNDE YER ALAN MOTİF VE SEMBOLLERİN OSMAN YILMAZER’IN ESERLERİNE YANSIMALARI
Mitoloji bir toplumun, kültür, inanış ve değerlerini içinde barındıran bir bilim dalıdır. Bu açıdan mitolojiler içinde barındırdıkları inanış ve değerleri geçmişten günümüze nesilden nesille aktarım sağladığından toplumlarda için önemlidirler. Bu önemli özelliğinden dolayı birçok sanat dalına ve sanatçılara da ilham kaynağı olmuştur. Türk mitolojisi de bu anlamda pek çok Türk sanatçımızın esin kaynağıdır. Türk mitolojisinin içinde barındırmış olduğu motif ve semboller günümüz sanatçımızın eserlerine ağırlıklı olarak yer almaktadır. Bu sanatçılardan biri olan Osman Yılmazer’de, bu sembolleri kendi yorumuyla çalışmalarında sıklıkla kullanmaktadır Böylece sanatçımızın eserlerinde Türk inanç sistemi içerisinde yer alan sembol, motif ve renkler yeniden hayat bulmuştur. Ayrıca eserlerinde mitoloji ile tasavvuf inancı da ustaca harmanlamıştır.Konumuz itibariyle Osman Yılmazer’in eserlerindeki mitolojik öğeler, semboller ve renkleri araştırarak ortaya çıkan sonuçları gözler önüne sermeye çalışacağız.

Keywords
Türk Mitolojisi, Motifler, Semboller, Osman Yılmazer’in Resimleri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri