Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRK MİTOLOJİSİNDE YER ALAN MOTİF VE SEMBOLLERİN OSMAN YILMAZER’IN ESERLERİNE YANSIMALARI
Mitoloji bir toplumun, kültür, inanış ve değerlerini içinde barındıran bir bilim dalıdır. Bu açıdan mitolojiler içinde barındırdıkları inanış ve değerleri geçmişten günümüze nesilden nesille aktarım sağladığından toplumlarda için önemlidirler. Bu önemli özelliğinden dolayı birçok sanat dalına ve sanatçılara da ilham kaynağı olmuştur. Türk mitolojisi de bu anlamda pek çok Türk sanatçımızın esin kaynağıdır. Türk mitolojisinin içinde barındırmış olduğu motif ve semboller günümüz sanatçımızın eserlerine ağırlıklı olarak yer almaktadır. Bu sanatçılardan biri olan Osman Yılmazer’de, bu sembolleri kendi yorumuyla çalışmalarında sıklıkla kullanmaktadır Böylece sanatçımızın eserlerinde Türk inanç sistemi içerisinde yer alan sembol, motif ve renkler yeniden hayat bulmuştur. Ayrıca eserlerinde mitoloji ile tasavvuf inancı da ustaca harmanlamıştır.Konumuz itibariyle Osman Yılmazer’in eserlerindeki mitolojik öğeler, semboller ve renkleri araştırarak ortaya çıkan sonuçları gözler önüne sermeye çalışacağız.

Keywords
Türk Mitolojisi, Motifler, Semboller, Osman Yılmazer’in Resimleri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri