Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MUHASEBE MESLEK MENSUPLARI TARAFINDAN ADLİ MUHASEBECİLİK MESLEĞİNİN FARKINDALIK VE KABUL GÖRMESİ İLE İLGİLİ BİR DEĞERLENDİRME
Adli muhasebecilik, hile denetimi, dava desteği ve uzman tanıklık olarak ifade edilen üçayaklı bir meslektir. Anglo- Sakson ülkelerinde, meslek olarak tanınan ve yürütülen bu faaliyetler ülkemizde her bir ayağı farklı meslek gruplarınca yürütülmektedir. Adli muhasebecilik, ülkemizde, mesleki olarak henüz bir karşılığı olmamakla birlikte; çeşitli eğitim ve öğretim faaliyetleri ve sertifikasyon ile belgelendirmek suretiyle, kavram olarak gündem olmuştur. Çalışmanın amacı, Adli Muhasebecilik mesleğinin önemi ile ilgili farkındalık ve mesleğin kabul görme seviyesini ölçmektir. Bu amaçla konu ile ilgili değerlendirmeyi yapabilmek için anket soruları hazırlanmıştır. Anket, iki bölümde toplamda 23 sorudan oluşturulmuş ve katılımcıların algıları beşli Likert ölçeği ile ölçülmüştür.

Keywords
Muhasebe, Bağımsız Denetim, Adli Muhasebe

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri