Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TEKSTİL TASARIMI VE TEKNOLOJİ BİRLİKTELİĞİNE GÜNCEL BİR ÖRNEK: IRIS VAN HERPEN
Iris van Herpen, modada teknolojiyi kullanmakta öncü bir tasarımcı olarak ün kazanarak form oluşturma tekniğinin sınırlarını zorlamaktadır. Daha önce keşfedilmemiş yöntemlerle denemeler yapan van Herpen, üç boyutlu baskı gibi modern makinelerle, zaman zaman haute couture geleneklerine meydan okumuş, techno-couture kavramının sayılı örneklerini vermiştir. Herpen, 2011 yılından beri bilim adamları, sanatçılar ve mimarlarla işbirliği içinde yapılmış bir dizi koleksiyon sunmuştur. Çalışmalarının New York'taki Metropolitan Sanat Müzesi gibi kültürel kurumlar ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü gibi akademik kurumlar tarafından sergilenmektedir. Iris Van Herpen’in tasarımlarında teknolojinin gelenekselle buluşması dikkat çekmektedir. Teknolojinin hızlı üretim için kullanıldığı çağımızda, Herpen teknolojiyi el işçiliği ile birleştirerek giyim ve kumaşta farklı bir yaklaşım benimsemiştir. Van Herpen tasarımları ve uygulama şekli ile gelenekselliği birleştirerek kavramsal ve postmodernist bakış açısı yakalamıştır.

Keywords
Iris Van Herpen, Moda tasarım, 3 boyutlu baskı, Techno-couture, Lazer kesim, gelenek ve gelecek

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri