Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KİŞİSEL SÜS EŞYASI BONCUK
Bu makale kişisel süs eşyaları kapsamında takı nesnesi olarak kullanılan boncukları ve boncukların üretimindeki malzeme türlerini araştırmayı amaçlamıştır. Çalışma kapsamı, Paleolitik dönemde yaygın olarak kullanıldığı tespit edilen deniz kabukları ile başlamış, Neolitik, takip eden Kalkolitik dönemlerdeki malzeme çeşitliği ve teknik olarak zenginleşen boncuk türlerini ele almıştır. Emek yoğun arkeolojik çalışmalarla tespit edilen kişisel süs eşyaları arasında deniz kabuğu, kemik, taş, pişmiş toprak, metal, yapay cam malzemelerden yapılmış boncuklar tarihsel sırayla incelenmiştir ve boncukların üretim teknolojileri üzerine bilgiler derinlemesine araştırılmıştır.

Keywords
Boncuk, cam, pişmiş toprak, mavi boncuk, taş, kemik, deniz kabuğu, turkuaz boncuk.

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri