Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DONALD TRUMP'IN 2016 BAŞKANLIK ZAFERİNDE YENİ MEDYA TEKNOLOJİLERİNİN ROLÜ
Gelişen iletişim teknolojileri, bireylerin iletişim alışkanlıklarını değiştirdiği gibi siyasi parti ve liderlerin de hedef kitle ile iletişim kurma alışkanlıklarını da değiştirmiştir. Siyasi aktörler, mesajlarını hedef kitlelere ulaştırmak, kitlelerin onayını almak, siyasi rakiplerine karşı üstün gelmek ve seçim kampanyalarını yürütmek adına geleneksel medya araçlarının yanı sıra web 2.0 teknolojileri ile hayatımıza giren yeni medya araçlarını da kullanmaya başlamışlardır. Amerika Birleşik Devleti gibi gelişmiş ülkelerde her iki kişiden birinin yeni iletişim teknolojilerini kullanması, başkanlık seçimlerinde büyük kitlelere ulaşmak ve kampanyalarına bağış toplamak adına büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu çalışmada, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen başkanlık yarışını kazanan sürpriz başkan Donald Trump’ın yeni medya teknolojileri çerçevesinde seçim kampanyası incelenecektir.

Keywords
Seçim Kampanyası, Yeni medya, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri, Web 2.0, Donald Trump

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri