Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DONALD TRUMP'IN 2016 BAŞKANLIK ZAFERİNDE YENİ MEDYA TEKNOLOJİLERİNİN ROLÜ
Gelişen iletişim teknolojileri, bireylerin iletişim alışkanlıklarını değiştirdiği gibi siyasi parti ve liderlerin de hedef kitle ile iletişim kurma alışkanlıklarını da değiştirmiştir. Siyasi aktörler, mesajlarını hedef kitlelere ulaştırmak, kitlelerin onayını almak, siyasi rakiplerine karşı üstün gelmek ve seçim kampanyalarını yürütmek adına geleneksel medya araçlarının yanı sıra web 2.0 teknolojileri ile hayatımıza giren yeni medya araçlarını da kullanmaya başlamışlardır. Amerika Birleşik Devleti gibi gelişmiş ülkelerde her iki kişiden birinin yeni iletişim teknolojilerini kullanması, başkanlık seçimlerinde büyük kitlelere ulaşmak ve kampanyalarına bağış toplamak adına büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu çalışmada, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen başkanlık yarışını kazanan sürpriz başkan Donald Trump’ın yeni medya teknolojileri çerçevesinde seçim kampanyası incelenecektir.

Keywords
Seçim Kampanyası, Yeni medya, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri, Web 2.0, Donald Trump

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri