Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRKİYE’DEKİ TEKSTİL TASARIM YARIŞMALARININ TASARIMCIYA VE SEKTÖRE KATKILARI
Günümüzde yenilik anlamında ortaya çıkarılan tüm çalışmalar, tasarımın gücü sayesinde herkes tarafından fark edilmektedir. Yeni bir ürünün tasarımı ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesi akademi-sanayi işbirlikleri ile mümkün ve sağlıklı olabilmektedir. Bu işbirlikleri; yeni fikir, araştırma ve uygulamaların artmasına sebep olmaktadır. Değişimin ve gelişimin sürekli yaşandığı günümüzde; eğitim sisteminin ve yöntemlerinin günceli yakalayabilmesi zorunlu bir hal almıştır. Bu bağlamda günümüzde ve gelecek zamandaki ihtiyaçların ve zorunlulukların iyi belirlenmesi, akademik ve sektör alanlarında beklentiler doğrultusunda geliştirilmesi gerekmektedir. Son on yıla baktığımızda; tekstil tasarımı alanında açılan yarışmalar; tasarımcı adaylarına özgün tasarımlarla kendilerini ifade etme şansı vermektedir. Genç tasarımcıları, bilgi ve beceriyi ürüne dönüştürecekleri tasarım ve üretim içeren öğrenme süreçlerinde, sektörle buluşturmak hedefli olan bu yarışmalar, tekstil sanatının gelişimine katkıda bulunurken, sektöre süreklilik ve canlılık kazandırmaktadır.

Keywords
Tekstil, Eğitim, Sanat, Tasarım Yarışmaları, Sanayi İşbirlikleri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri