Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


İLETİŞİM BECERİSİNİ VE HAREKET İFADESİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARDA DANS EĞİTİMİNİN ÖNEMİ
Çocuklarda iletişimsel beceri ve hareket ifadesini geliştirmek eğitimde temel bir amaçtır. Dans çocuğun özgüvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini desteklemektedir. Dans sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değil, aynı zamanda sosyal bir olgudur ve çocukta iletişim ve sosyal becerileri geliştirir. Günümüzde, çocuklar okullarda fiziksel aktivitede yeterli zamana sahip değillerdir. Eğitimciler ve veliler, bu ihtiyacın farkında olmalı ve çocuk gelişiminde dansın önemli bir araç olduğu gerçeğini göz ardı etmemelilerdir. Erken yaşta başlanan hareket ve dans eğitiminin konuşma ve dil gelişiminden, motor becerilerine, okuma yazma öğrenme ve olumlu davranışlara kadar her alanda çocuğa katkısı olur.

Keywords
Çocuklarda Dans, İletişim, Hareket, Öğrenme, Beceri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri