Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MUHASEBE ÖĞRENCİLERİNİN HİLE EĞİLİMLERİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLER ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRİLMESİ
İşletme çalışanlarının büyük bir kısmı fırsat bulduğunda hile eylemine yönelebilmektedir. Ancak bir kısım çalışan, her durumda hile yapma potansiyelinde olmaktadır. İşletmeler, genellikle fırsat bulduğunda hile eylemine yönelen çalışanlarını bir takım önlemlerle kontrol altına alabilirlerken, her durumda hileye yönelen çalışanlar için söz konusu kontroller yetersiz olmaktadır. Çalışmanın amacı, işletmelerde muhasebe departmanlarında çalışabilecek muhasebe öğrencilerinin hile eğilimlerini karakteristik özellikler ile analiz etmektir. Bu amaçla hilekarların karakteristik özellikleri temel alınarak anket soruları hazırlanmıştır. Kayseri Üniversitesi lisans ve ön lisans muhasebe öğrencilerine uygulanmıştır.

Keywords
Hile, Muhasebe Hileleri, Hilekar Özellikleri

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri