Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YABANCI DİL ÖĞRETİMİ AÇISINDAN ALIMLAMA ESTETİĞİ
Yazınsal metnin yabancı dil öğretiminde varlık sebebi, işlenişi, okunma süreci ve anlamına ilişkin tartışmalarda, sunduğu katkıları yadsıyacak bir gerekçeye rastlanmamaktadır. Buna rağmen, çeşitli okuma süreçleri ve stratejileri denenerek okur konumundaki öğrenene ‘estetik anlamı’ buldurma girişimleri, bazı öncelik ve değişkenler gerekçe gösterilerek uygulamaya konmamakta, böylece yabancı dil öğretiminde dilin estetik yönü göz ardı edilmektedir. Bu çalışmada, çoğul okuma anlayışı gözetilerek yazınsal metnin sınıf ortamında bir tartışma konusu haline gelmesi ve bu yolla belirli bir dil düzeyine ulaşmış öğrenenin yazınsal metinden anladığını çekinmeksizin dile getirebilmesi açısından, okuru merkeze alan Alımlama Estetiği kuramının yabancı dil öğretiminde olası yararları ortaya konmaya çalışılmıştır.

Keywords
Yazınsal Metin, Alılmama Estetiği, Yabancı Dil Öğretimi

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri