Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


IVAN CHERMAYEFF İLE TASARIM VE SANAT
Bu araştırmada dünyaca ünlü kurumların marka kimliğini oluşturmuş, Ivan Chermayeff’in tasarım alanına kazandırdığı yenilikler ve yapmış olduğu çalışmalar incelenmiştir. Ivan Chermayeff’in oluşturduğu ikonik markalar ve grafik tasarım ürünleri analoji, benzetme, metafor gibi kavramlarla, mevcut anlamların dışında kullanabilen, bunun yollarını arayan ve bu arayışını sadeliği, kolay anlaşılabilirliği yok etmeden gerçekleştirebilen bir tasarımcı olarak anılmaktadır. Her zaman bir sürpriz unsur barındıran sanatsal çalışmalarında Chermeyeff, tasarım alanının yanı sıra yaptığı kolajlarıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarabilen ve tasarımcı kimliğine getirmiş olduğu kriterler arasına hobilerinin de yer alabileceğini gösteren etkili role sahip sanatçı/tasarımcı özelliği barındıran bir profildir.

Keywords
Ivan Chermayeff, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Marka Kimliği, Logo, Kolaj

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri