Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DİN EĞİTİMCİSİNİN ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN LOKMAN SÛRESİ'NİN DEĞERLENDİRİLMESİ
İnsan, Allah tarafından kendisine nimet verilen bir varlıktır. Kişi yaptıklarından sorumlu tutulmuştur. Eylemlerinden sorgulandıktan sonra ödül ya da ceza alacaktır. Peygamberler, insanların ihtiyaç duyduğu, Allah’ın bildirdiği mesajları ulaştırma görevindedirler. İlahi mesajlar, insanların yapmaları ya da terk etmeleri gereken davranışları içerir. Bu mesajların dünya ve âhiret hayatında mutlu olmayı hedefleyen şekilde insanları eğittiğini söylemek mümkündür. Genel olarak Kur'ân’da yer alan bu eğitim, Lokman Sûresi’nde yoğun olarak görülmektedir. Eğitim konusunun Kur'ân'da ve özellikle Lokman Sûresi’nde hangi metotlarla yer aldığını incelemek önem taşımaktadır. Bu çalışmada eğitim konusundaki kavramların yanı sıra din eğitimi veren kişilerde yer alması gereken özellikler ele alınmıştır.

Keywords
İnsan, Lokman-ı Hakîm, Metot, İlim, Eğitim, Din.

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri