Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


REKLAM HARCAMALARI
Tarihin ilk aşamalarında insanlar sadece ürünlerinin satılmasını hedeflemekte ve satılan ürünlerin yerlerine kendi ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler koymaktaydılar. İlerleyen aşamalarında bazı satıcılar ve ürünler ön plana çıkmaya başlamıştır. Doğal olarak onları tanıtma gereksinimi doğmuştur. Bunun içinde özellikle agoralarda çığırtkanlar, daha sonrasında “Sandviç Adamlar” olarak tabir edilen insanlar görülmeye başlanmıştır. Bu sayede ürünler ya da satıcılar kendilerini tanıtma fırsatı bularak daha geniş kitlelere ulaşmışlardır. Bunlar reklamcılığın temellerini oluşturmaktadır. Grafik Tasarımının reklamcılık, tanıtım, fotoğraf, vb. birçok disiplinle çalışma zorunluluğu olması bu konuya yönelmede önemli olmuştur. Reklamın geçmişten günümüze olan süreciyle yıllara göre yatırım oranları verilerek, reklamın ne olduğu ortaya koyulmaya çalışılmıştır. Reklamın hangi aşamalardan geçtiğinin ve günümüzdeki reklam ajanslarının markalar üzerindeki etkilerinin farkında olmamız gerekmektedir. Reklam Harcamaları üzerine yapılan bu araştırmanın birinci bölümünde giriş ve araştırmanın yöntemine, ikinci bölümünde reklamın tarihsel gelişimine, üçüncü bölümde reklamın önemine, dördüncü bölümde ise reklam harcamalarına ve son olarak beşinci bölümde reklam ajanslarının markalar üzerindeki etkilerine yer verilmiştir.

Keywords
Reklam, Marka, Tarih, Grafik Tasarımı, Ajans

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri