Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


LÜKS TÜKETİM MALLARI SATIN ALIMINDA INSTAGRAM KULLANIMI ÜZERİNE İÇERİK ANALİZİ
Günümüzde tüketicilerin yaşam standartlarının göreceli olarak artması, sosyal medya araçlarının kullanımını giderek arttırmıştır. Böylece, tüketiciler, ürünler hakkında birçok bilgiye ulaşabilmekte ve lüks tüketim malları olarak sınıflandırılan markaların farkına varabilmektedir. Sosyal medya, küresel paylaşımların yapılmasına imkan sağladığından lüks tüketimi geniş kitlelere ulaştırmaktadır. Bunun için tüketicilerle kurulan bağ ve iletişim önemli bir unsur olmaktadır. Bu bağlamda çalışmada, lüks tüketim mallarında Instagram kullanımının nasıl olduğu içerik analiziyle değerlendirilmektedir. Çalışmanın temel amacı, lüks tüketim mallarında Instagram kullanımını belirlemektir. Çalışmada, Christian Louboutin ve Bvlgari markalarının resmi Instagram hesapları değerlendirilmiştir. Nitel içerik analizi uygulanarak yapılan bu çalışmada, markaların ürünlerinin sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da nasıl yer aldığı gözlemlenmiştir. Seçilmiş olan markaların toplam 182 Instagram paylaşımı incelenmiştir. Daha sonra belirli kategorilere ayırarak bu kategoriler üzerinden değerlendirilme yapılmıştır.

Keywords
Lüks Tüketim Malları, Sosyal Medya, Instagram

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri