Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BAĞLANMA VE YEME BOZUKLUKLARI: BİR DERLEME ÇALIŞMASI
Bu çalışmada, bağlanma tarzları ve yeme bozuklukları arasındaki ilişki, bu ilişkideki aracı etkenlerin varlığı ve tedavideki önemi gözden geçirilecek ve tartışılacaktır. Birçok çalışma bebeklikten itibaren bebeğin beslenme şekli ile bağlanma ilişkileri arasında ilişki olduğu ve aynı örüntünün yetişkinlikte de devam ettiğini vurgulamaktadır. Yapılan literatür taraması sonucunda, bu konuda yapılan çalışmaların bağlanma ve yeme bozukluğu arasındaki ilişkiyi desteklediği görülmüş ancak aracı değişkinlerin de göz ardı edilmemesi gerektiği sonucuna ulaşılmıştır.

Keywords
Yeme Bozukluğu, Bağlanma, Anoreksiya, Bulimiya

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri