Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MÜZİK ÖĞRETMENLERİNİN ORTAOKUL MÜZİK DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ
Müzik öğretmenlerinin ortaokul müzik dersi öğretim programı hakkındaki görüşlerini belirlemeyi amaçlayan bu araştırma nicel veriye dayalı genel ve ilişkisel tarama modelinde bir araştırmadır. Araştırmanın çalışma evrenini Konya ili Karatay, Meram ve Selçuklu merkez ilçelerinde ortaokullarda görev yapan müzik öğretmenleri oluşturmaktadır. Araştırmada veri toplama aracı olarak Tunalı (2009) tarafından geliştirilen ölçek kullanılmıştır. Araştırma genelinde ortaokul müzik öğretmenlerinin müzik dersi öğretim programına ilişkin algı düzeyleri yüksek çıkmıştır.

Keywords
Müzik Dersi Öğretim Programı, Konya, Ortaokul

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri