Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


HIZLI YEMEK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ZİNCİR MAĞAZA İŞLETMELERİNDE STOK YÖNETİMİ
Günümüz sosyo ekonomik şartlarının etkisi ile değişen yaşam standartları, temposu yüksek yorucu çalışma hayatı ve bununla birlikte iş seyahatlerinin çoğalması, genç nüfusun artması ile gençlerin dışarıda daha çok vakit geçirmeleri, hanede çalışan kadın sayısının çoğalması, hane halkının bireysel olarak zamandan tasarruf etme tercihinin artmasına neden olmaktadır. Daha sayamadığımız nice nedenlerle birlikte dışarıda daha çok vakit geçirme arzusunun artması ve tempolu günlük iş sürecinde çalışanların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için fazla zaman ayıramamaları bazı sektörel çalışma sahalarının gelişmesine neden olmuştur. Bu sektörlerden birisi de, kısa zamanda potansiyel tüketici kitlesine hitap eden “Hızlı Yemek Sektörü"dür. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmeler sayesinde bireyler, beslenme gereksinimini karşılamak için daha az zaman ayırmakta ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmektedirler. Hızlı yemek sunumu tarzında hizmet veren işletme sayısının giderek artıyor olması bu işletmeleri belirli markaların çatısı altında olmak üzere zincir mağazalaşma sistemlerine dahil olmaya itmektedir. Bu sektörde zincir mağaza olarak faaliyette bulunan işletmeler, bir yandan nihai tüketici kitlesine markanın standart kalitesini sunarak kar elde etmeyi amaç ederken diğer taraftan da yüksek cirolu satış yapmayı ve brüt karlılığını arttırmak için etkin stok yönetimi ile birlikte satılan ticari malların maliyetinin düşük tutmayı hedeflemektedir.

Keywords
Stok, Hızlı Yemek Sektörü, İç Kontrol Sistemi, Denetim

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri