Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


FETHİYE CAMİ
Balkanlarda Osmanlı dönemi boyunca fethedilen şehirlerde iskan politikası ve İslamlaşma önemli bir rol oynamıştır. Bu bölgelerde şehirleşme amacıyla hem dini hem de sivil vakıflar ortaya konulmuştur. Balkanlar içerisinde ortaya konulan bu eserler hem bulundukları ortamın yerel özelliklerini hem de Osmanlı’nın geleneksel karakterlerini barındırmıştır. Osmanlı Devleti’nin Yanya’da ilk hakimiyet döneminde inşa ettiği Fethiye Camisi şimdiye kadar ayrıntılı bir çalışma olarak sunulmamıştır. Bu sebeple makalemizde Yanya’nın kısa bir tarihçesini verdikten sonra Fethiye Camisi’nin kuruluş tarihi, mimarisi ve süslemesi anlatılmıştır.

Keywords
Yanya, Balkanlar, Fethiye Camisi, Arslan Paşa.

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri