Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KÜRESELLEŞME DÖNGÜSÜ ve ÇİN KÜRESELLEŞMESİNİN ULUSLARARASI SİSTEME OLASI ETKİLERİ
Küreselleşme, uzun bir süreden beri tartışılan, ancak üzerinde uzlaşılan tek ve genel tanımı olmayan tartışmalı bir kavramdır. Fakat küreselleşme olgusu ile birlikte birbirini etkileyen, birbirine bağımlı bir küresel ekonomi yarattığı, çeşitli politika ve kültür biçimlerinin yaşanması ve yayılmasında mevcut sınırların ve engellerin önemini azaltan bir etkide bulunduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Küreselleşme her ne kadar günümüzün bir ürünü olarak görünse de Sanayi Devrimi sürecinde Büyük Britanya öncülüğünde ilk dönemini yaşamıştır. İkinci Dünya Savaşı sırası ve sonrasında Amerika Birleşik Devletleri küreselleşmeye liderlik etmiştir. Ancak yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğinin ortalarından itibaren, özellikle Donald Trump’ın başkan seçilmesiyle küreselleşme ideolojisine mesafeli yaklaşmaya başladığı, bunun yerine Çin’in küreselleşme savunucusu bir ülke olarak ön planda yer almaya başladığı görülmektedir.

Keywords
Küreselleşme İngiltere Amerika Birleşik Devletleri Çin Küreselleşmesi ve İpek Yolu

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri