Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA OSMANLI EKONOMİSİ
“Birinci Dünya Savaşı Sırasında Osmanlı Ekonomisi” adlı makale konumuzun asıl amacı Osmanlı Devlet`inin savaş zamanı ekonomik durumunun açıklanmasıdır. Başka amaçlarından biri, savaşın dünya ekonomisinin aynı zamanda Osmanlı ekonomisine etkisini ve Osmanlı Devlet`inin dağılmasında savaşın rolünü araştırmaktır. Bu amaçlar içerisinde, ilk olarak Osmanlı Devlet`inin genel ekonomik durumu araştırılacaktır. Daha sonra, savaş ve savaşın getirdiği ekonomik problemler açıklanacaktır. Son olarak, savaştan hemen sonra Osmanlı Devlet`inin ekonomik durumu açıklanacaktır.

Keywords
Birinci Dünya Savaşı, Osmanlı Devleti, Osmanlı Devleti Ekonomisi

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri