Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KONKORDATO İÇİN GEREKLİ BELGELER, SÜREÇ VE FİNANSAL VERİLER BAĞLAMINDA DEĞERLENDİRİLMESİ
Genel ekonomik yaşam içerisinde faaliyet gösteren (gerçek ya da tüzel) kişiler bazen kendilerinden kaynaklanan bazen de genel ekonomik koşulların istenilmeyen şekilde oluşmasından dolayı finansal güçlük yaşayarak finansal sürdürülebilirlikleri tehlikeye girmektedir. Bu durum neredeyse her koşulda özellikle finansal yakın çevresinden başlayarak kişinin çevresine olumsuzluklar yaşatmaktadır. Yaşanan bu durum bir hastalığın oluşması, bir felaketin meydana gelmesi gibi durumlarla benzeşim göstermektedir. Yasa koyucu, ekonomik yaşamı düzenleme sorumluluğu ve yetkisinin doğal sonucu olarak finansal güçlük yaşayan birimi ve çevresini oluşabilecek olumsuzlukları çok kötü sonuçlar doğurmadan ve etki düzeyi artmadan telafi ederek kelebek etkisini önlemek amacıyla önlemler almak durumundadır. Ekonomi düzleminde yaşanan finansal kötü durumu ortadan kaldırabilmek ya da en alt düzeyde olumsuzlukla atlatabilmek için bir koruma oluşturulması konkordato hukukunun felsefesini oluşturmaktadır. Konkordatoya ilişkin yasal düzenleme yapılmadan önceki süreçte Türk Hukuk Sistemi içerisinde iflas erteleme uygulaması yer almakta iken, yasal düzenlemenin uygulanmasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle bu uygulamanın yerine İcra İflas Kanunu içerisinde yer alan konkordato hukuku düzenlemesi getirilmiştir.

Keywords
TÜRK HUKUK SİSTEMİ, KONKORDATO

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri