Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


GÜNCEL HALİYLE ADANA ŞEHRİNDE NÜFUS DÖNÜŞÜMLERİ
Bu çalışma yoğun göç hareketliliğinin ulunduğu Adana kentinin sahip olduğu nüfusun niteliklerini güncel haliyle tespit etmektir. Araştırma Adana kentinde yer alan merkez belediyeliği evren kabul edilmiş olup tesadüfi örneklem esasına göre 1004 örneklem üzerinde gerçekleşmiştir. Veriler yapılandırılmış anket yardımıyla toplanıp SPSS 20 programında analizleri gerçekleştirilmiştir ve literatürdeki bazı kavramsal tartışmalar dayalı olarak yorumlanmıştır. Elde edilen verilere göre Adana kent nüfusu hem sosyo ekonomik gruplaşmalar hem de etno-dilsel gruplaşmalar bakımdan nitelik değiştirmektedir. Bu değişimlerin sosyal ve siyasal sonuçları söz konusudur.

Keywords
Adana, Nüfus, Nusayri, Kürt, Arap, Alevi, Seçim

Advanced Search


Announcements

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri