Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ETKİLEŞİMLİ TAHTAYA YÖNELİK GÖRÜŞLERİNİN İNCELENMESİ
(INVESTIGATION OF THE VIEWS OF SCIENCE HIGH SCHOOL STUDENTS ON INTERACTIVE BOARD )

Yazar : Vedat AKSOY    
Türü :
Baskı Yılı : 5
Sayı : 30
Sayfa : 511-522
23    21


Özet
Genç Türkiye Cumhuriyeti eğitim alanında çağı yakalamak istemektedir. bu amaçla Fatih Projesi olarak adlandırılan proje uygulamaya konulmuştur. Bu proje Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük teknolojik modernleşme projesidir, 15 milyon öğrenciyi ve 990 bin öğretmeni doğrudan etkilemektedir. Araştırmamızın odak noktası Fatih Projesinin bir ayağı olan etkileşimli tahtalardır. Bu araştırma fen lisesi öğrencilerinin etkileşimli tahtalara yönelik görüşlerini araştırmayı hedeflemektedir. Araştırma 2014-2015 eğitim öğretim yılında Aydın Fen Lisesinde öğrenim gören 230 öğrenciyi kapsayan nicel bir çalışmadır. Araştırma bulgularına göre öğrencilerin etkileşimli tahtaya yönelik genel görüşlerin yüksek düzeyde olduğu belirlenmiştir. Öğrencilerin cinsiyet, bilgisayar kullanım düzeyi ve pansiyonda kalma değişkenlerine göre anlamlı bir farklılık gözükmemektedir. Ancak Sınıf düzeyinde öğrenci görüşleri arasında anlamlı farklılık vardır.

Anahtar Kelimeler
Etkileşimli tahta, fen lisesi, Fatih Projesi

Abstract
The young Republic of Turkey wants to modernize the education field. For this purpose, the project called Fatih Project was put into practice. This project is the largest technological modernization project in the history of the Republic of Turkey, it affects 15 million students and 990 thousand teachers directly. The focus of our research is interactive boards, which are one of the pillars of Fatih Project. This research aims to investigate the views of science high school students on interactive boards. The study was a quantitative study involving 230 students studying at Aydın Science High School in 2014-2015 academic year. According to the findings of the research, it was determined that the students' general views on interactive whiteboard were high. There is no significant difference between the students' gender, computer use level and staying in the hostel. However, there is a significant difference between the opinions of students at the class level.

Keywords
Interactive board, science high school, Fatih Project

Gelişmiş Arama


Duyurular

  MAKALE KABULÜ

  Ocak ayında yayımlanacak 32. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews

  OCAK 2018

  Dergimizin yayın periyodu değişmiştir bundan sonraki süreçte aylık olarak yayın hayatına devam edecektir.   Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri