Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


OYUNLAŞTIRMA ÖĞELERİNİN EĞİTİM BAĞLAMINDA İNCELENMESİ VE ÇALGI EĞİTİMİNE KATKISI
(ANALYSIS OF GAMIFICATION ELEMENTS IN EDUCATIONAL CONTEXT AND BENEFITS THAT THEY CAN PROVIDE TO INSTRUMENT TRAINING )

Yazar : Demet AYDINLI GÜRLER    
Türü :
Baskı Yılı : 5
Sayı : 30
Sayfa : 170-184
202    171


Özet
Oyunlar çağlar boyu insanları cezbetmiştir. Oyunların insanlar üzerindeki çekici etkisi, günümüzde de teknolojinin desteğiyle güçlenerek devam etmektedir. Oyunlaştırma ise, oyunları cazip kılan öğelerin, oyun olmayan alanlara uygulanmasıdır. Oyunlaştırmanın temel amacı motivasyon oluşturmak ve sürekliliğini sağlamaktır. Müzik eğitimi boyutları ele alındığında, beceri gelişiminin ağırlıklı olduğu görülür. Bu yapısı nedeniyle, motivasyon ve akış hali müzik eğitiminde hayati öneme sahip olgulardır. Motivasyon ve akış kavramları oyunlaştırma kavramının merkezinde yer alan ve birbirlerini destekleyen dinamiklerdir. Bu örtüşmeden yola çıkarak, oyunlaştırmanın eğitim ve müzik eğitimi alanındaki durumuna ve müzik eğitiminde uygulanabilirliği konusuna değinmek amaçlanmıştır

Anahtar Kelimeler
Oyunlaştırma, Eğitim, Müzik Eğitimi.

Abstract
Games have attracted people for ages. Today, the attractive effect of games on people continues even getting stronger with the support of technology. Gamification is defined as the introduction or application of elements of games – what make games so enjoyable – into other areas of life. The fundamental aim of gamification is to create motivation and maintain its continuity. An examination of aspects of music education reveals that it is mainly about skill building. Because of this nature of music education, motivation and flow state is extremely important for its success. Motivation and flow are inter operable dynamics that rest in the heart of gamification. Getting this over lapping a start point, this study isaimed to discuss the applicability of gamification in the context of education and music education.

Keywords
Gamification, Education, Music Education.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri