Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


TÜRKİYE’DE FELSEFE VE FİKİR DERGİLERİ(1849-1980)
(PHILOSOPHY AND IDEA JOURNALS IN TURKEY(1849-1980) )

Yazar : Emel KOÇ    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 33
Sayfa : 1-15
216    218


Özet
Süreli yayınlar, düşünce dünyasının olduğu kadar kültürel ortamın da nabzının attığı yerlerdir. Gazete gibi dergi de içinde geliştiği kültürle şekillenen karmaşık bir tarihe sahiptir. Düşünce dergileri Türkiye’deki düşünce hayatının gelişimi konusunda bize detaylı bilgi sağlamışlardır. Türk dergiciliği Osmanlı’dan Cumhuriyet’e bazı siyasi ve kültürel değişimler geçirerek Türk toplumunda popülerliğini artırmıştır. Bu çalışma Osmanlı’dan 1980’lere kadar felsefe ve fikir dergileri hakkında bilgi vermektedir.

Anahtar Kelimeler
Felsefe, Dergi, Felsefe Dergisi, Fikir Dergisi.

Abstract
Periodicals are the pulse beat places both the world of thought and cultural environment. Like the newspaper, the journal has a complex history shaped by the cultures in which it developed. Idea journals had provided detailed information for us on the development of the life of thought in Turkey. The Turkish journal publishing has some political and cultural changes in passing from Ottoman to Republic and increased its popularity in Turkish society. This study gives information about philosophy and idea journals from the Ottoman Era until the 1980’s.

Keywords
Philosophy,Journal, Philosophy Journal, Idea Journal.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri