Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


HAVAYOLU İTTİFAKLARI VE HAVAYOLLARINA ETKİLERİ: TÜRK HAVA YOLLARI ÖRNEĞİ
(AIRLINE ALLIANCES AND ITS EFFECTS ON THE AIRLINES: THE CASE OF TURKISH AIRLINES )

Yazar : Burak ERDOĞAN    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 33
Sayfa : 375-395
78    65


Özet
Havayolu ittifaklarının sektörde bulunan şirketlere sağladığı faydalar gün geçtikçe daha üst seviyelere çıkmaktadır. Türk Hava Yolları, 2008 yılında Star Alliance üyesi olarak bir kırılma anı yaşadı ve öncesi ile kıyaslandığında, pek çok anlamda daha ileri seviyeye geldi. Türk Hava Yolları, bugün dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olarak 309 noktaya uçuyor. Bunda ittifakın etkisinin az olduğunu söylenemez. Bir şirketin ittifak öncesi ve sonrası verilerini ele alarak, karşılaştırarak ve bu verileri yorumlayarak, bir ittifaka katılmanın bir havayolu şirketine neler getirebileceğini ve Star Alliance’a katılmanın Türk Hava Yolları’na neler getirdiği incelenecektir.

Anahtar Kelimeler
Havacılık yönetimi, havayolu ittifakları, Star Alliance, Türk Hava Yolları

Abstract
The benefits of airline alliances to the companies in the sector are increasing day by day. With being a member of the Star Alliance in 2008, Turkish Airlines has experienced a breaking point and has reached a higher level in many ways compared to its predecessor. Turkish Airlines is flying to 309 destinations as an airline flying to the highest point in the world today. We can’t say that the alliance has little effect on this. By looking at and comparing the pre- and post-alliance data of a company, we will examine what an airline could bring to an airline and what it brings to Turkish Airlines to join the Alliance.

Keywords
Aviation management, airline alliances, Star Alliance, Turkish Airlines

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri