Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


HAVAYOLU İTTİFAKLARI VE HAVAYOLLARINA ETKİLERİ: TÜRK HAVA YOLLARI ÖRNEĞİ
(AIRLINE ALLIANCES AND ITS EFFECTS ON THE AIRLINES: THE CASE OF TURKISH AIRLINES )

Yazar : Burak ERDOĞAN    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 33
Sayfa : 375-395
147    134


Özet
Havayolu ittifaklarının sektörde bulunan şirketlere sağladığı faydalar gün geçtikçe daha üst seviyelere çıkmaktadır. Türk Hava Yolları, 2008 yılında Star Alliance üyesi olarak bir kırılma anı yaşadı ve öncesi ile kıyaslandığında, pek çok anlamda daha ileri seviyeye geldi. Türk Hava Yolları, bugün dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olarak 309 noktaya uçuyor. Bunda ittifakın etkisinin az olduğunu söylenemez. Bir şirketin ittifak öncesi ve sonrası verilerini ele alarak, karşılaştırarak ve bu verileri yorumlayarak, bir ittifaka katılmanın bir havayolu şirketine neler getirebileceğini ve Star Alliance’a katılmanın Türk Hava Yolları’na neler getirdiği incelenecektir.

Anahtar Kelimeler
Havacılık yönetimi, havayolu ittifakları, Star Alliance, Türk Hava Yolları

Abstract
The benefits of airline alliances to the companies in the sector are increasing day by day. With being a member of the Star Alliance in 2008, Turkish Airlines has experienced a breaking point and has reached a higher level in many ways compared to its predecessor. Turkish Airlines is flying to 309 destinations as an airline flying to the highest point in the world today. We can’t say that the alliance has little effect on this. By looking at and comparing the pre- and post-alliance data of a company, we will examine what an airline could bring to an airline and what it brings to Turkish Airlines to join the Alliance.

Keywords
Aviation management, airline alliances, Star Alliance, Turkish Airlines

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ekim ayında yayımlanacak 41. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri