Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


DERİN ALGI VE İLHAN BERK ŞİİRİ
(DEEP PERCEPTION AND ILHAN BERK POETRY )

Yazar : Tarık ÖZCAN    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 38
Sayfa : 1-9
39    45


Özet
İlhan Berk, İkinci Yeni içerisinde şiir evrenini kurmuş modern şiirimizin önemli isimlerindendir. O, bu çizgi içinde bile daha aykırı, farklı ve zor bir şiir düzlemini tercih etmiştir. İmaj dünyası ve dil kullanımıyla tamamen kendine özgü bir şiir rotası belirlemiştir. Fakat bu yönelim, yenilikler içerdiği gibi şiirin algılanışı üzerine bazı tehlikeleri de barındırmaktadır. Çalışmamızda İkinci Yeni Şiiri ve İlhan Berk şiirinin algı düzeyindeki anlatım problemlerine dikkat çekilecektir.

Anahtar Kelimeler
İkinci Yeni Şiiri, İlhan Berk, Otomatizm, Deformasyon, Montaj.

Abstract
İlhan Berk is one of the important names of our modern poetry which established the universe of poetry in the Second New. In this line, he preferred a more contradictory, different and difficult level of poetry. He has determined a totally unique poetry route, with the world of image and the use of language, However, this orientation includes innovations as well as some dangers on the perception of poetry. In this study, we will draw attention to the problems of expression of Second New Poetry and Ilhan Berk poetry in perception level.

Keywords
Second New Poetry, Ilhan Berk, Automatism, Deformation, Montage.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Ağustos ayında yayımlanacak 39. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  7.ASOSCONGRESS

  Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri